|
|
| 2 kg Class F Cast Iron Grip Handle Weight with NVLAP Accredited Certificate. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron more ... |
| Calibration Weights > Class F Test Weights > Individual Weights | ||||||
|
||||||
Overview2 kg Class F Cast Iron Grip Handle Weight with NVLAP Accredited Certificate. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron
Capacity x Readability
Manufature:
Troemner2 kg SKU: 9278W Weight: 4.40 lb |
||||||
2 kg Class F Cast Iron Grip Handle Weight with NVLAP Accredited Certificate. Weight is not supplied in case. Protective case is available at an additional cost.. Made with Cast Iron
| Model | 9278W (30391695) |
|---|---|
| Weight | 2 kg |
| Class | Class F |
| Case Included | No |
| Weight Style | Grip handle weight |
| Material | 7.2 g/cm? at 20øC |
| Cert Type | NVLAP Accredited Certificate |
| Dimensions (inch) | 2.38 x 3.88 x 2.81" |
| Weight Origin | USA |
| Image | Name | Price | ||
|---|---|---|---|---|
|
$181.90
|
|||
|
$88.40
|
|||
|
$140.25
|
|||
|
$201.45
|
|||
|
$102.85
|
|||
|
$162.35
|
|||
|
$169.15
|
|||
|
$240.80
|
|||
|
$202.30
|
|||
|
$175.95
|
|||
|
$298.40
|
|||
|
$244.80
|
|||
|
$235.45
|
|||
|
$305.60
|
|||
|
$355.20
|
|||
|
$649.60
|
|||
|
$868.92
|
|||
|
$921.18
|
|||
|
$1,883.42
|
|||
|
Troemner 9289 (30391713) Grip handle weight Metric Class F - 100 kg
SKU: 9289 100 kg Weight More Info |
$1,440.66
|
||
|
$1,774.85
|
|||
|
$3,843.32
|
|||
|
Troemner 9290 (30391714) Grip handle weight Metric Class F - 200 kg
SKU: 9290 200 kg Weight More Info |
$3,513.51
|
||
|
$3,782.24
|
|||
|
Troemner 9291 (30391715) Grip handle weight Metric Class F - 250 kg
SKU: 9291 250 kg Weight More Info |
$2,527.91
|
||
|
$2,796.64
|
|||
|
$2,909.06
|
|||
|
$4,839.68
|
|||
|
$5,136.84
|
|||
|
Troemner 9292 (30391716) Grip handle weight Metric Class F - 500 kg
SKU: 9292 500 kg Weight More Info |
$4,385.20
|
||
|
$13,782.00
|
|||
|
$13,516.50
|
|||
|
Troemner 9294 (30391717) Grip handle weight Metric Class F - 1000 kg
SKU: 9294 1000 kg Weight More Info |
$13,110.75
|
||
|
$17,174.12
|
|||
|
$17,597.65
|
|||
|
Troemner 9296 (30391718) Grip handle weight Metric Class F - 2000 kg
SKU: 9296 2000 kg Weight More Info |
$15,444.00
|
||